Szukaj
  • ActivPC

NOWY CZY POLEASINGOWY - ODWIECZNY PROBLEM KUPUJĄCYCHCzym jest leasing?


Leasing to rodzaj umowy cywilnoprawnej, na podstawie której jedna ze stron (leasingobiorca) może korzystać z danej rzeczy, która wciąż należy do drugiej strony (leasingodawcy), w zamian za opłaty w postaci rat leasingowych oraz tzw. opłatę wstępną (ok. 20-40% wartości tej rzeczy). Nazwa pochodzi od angielskiego czasownika to lease, który oznacza najem, dzierżawę, jak i sam leasing, bowiem te trzy pojęcia nie są rozróżniane w anglosaskim systemie prawnym. Czas obowiązywania leasingu wynosi zwykle kilka lat i jest ściśle określony w umowie. Po tym okresie leasingobiorca może nabyć rzecz na własność za stosunkowo niewielką kwotę. Często taki sprzęt trafia potem do firm, które zajmują się jego dalszą sprzedażą.


Zalety laptopów poleasingowych…


Najważniejszą zaletą takich używanych laptopów jest ich niska cena, czasami nawet o kilkadziesiąt procent niższa w porównaniu z ofertami sprzedaży używanego sprzętu wystawianymi np. na Allegro przez osoby prywatne, nie mówiąc o kosztach zakupu nowego komputera. Są to zwykle modele z górnej półki, tzw. biznesowe, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i dobrymi podzespołami. Z zainstalowanego na ich dyskach oprogramowania można legalnie korzystać, a w przypadku kilkuletnich laptopów jego wartość może przewyższać wartość sprzętu, chociaż zwykle chodzi tutaj tylko o system operacyjny.
Klasy towarów


Klasa A charakteryzuje się bardzo dobrym stanem technicznym i wizualnym. Zazwyczaj ślady użytkowania nie są specjalnie widoczne lub występują w postaci drobnych otarć, lub zarysowań na obudowie.

Klasa B zaś reprezentuje urządzenia, które posiadają widoczne ślady użytkowania. Mimo to, ich działanie powinno prezentować się na wysokim poziomie, z wydajnością niebudzącej jakichkolwiek wątpliwości.

Klasa C – ten dział to urządzenia sprawne lecz niekompletne np. brak zaślepki, klapki, baterii itp.


Podsumowując


  • Zakup poleasingowego sprzętu to okazja na zdobycie mocnego sprzętu niskim kosztem.

  • Baterie w laptopach używanych są na tyle sprawne że nie odczujemy zbytnio różnicy w czasie pracy pomiędzy nowym a poleasingowym

  • Leasebooki są objęte gwarancją dzięki czemu masz pewność, że jest to bezpieczny zakup.


0 wyświetlenia

884 902 551

©2019 by ActivPC. Proudly created with Wix.com